در آخرین روز سال 1399 با همکاری تیم تلنت سیتی و بسیج خواهران شهر یکه صعود از سه رتبه برتر شهرستان راز و جرگلان دعوت به عمل آمد تا در مسجد الاقصی شهر یکه صعود جلسه مشاوره تحصیلی برگزار شود.

این جلسه که با هماهنگی و پیگیری سرکار خانم دهش شکل گرفت با استقبال خوبی مواجه شد و 25 نفر از دانش آموزان دختر پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم حضور یافتند.

جلسه ابتدا با مشاوره‌های تحصیلی و انگیزشی آقای یدالله یزدانی (رتبه 300 کنکور سراسری) شروع شد. آقای یزدانی که کاملا با فرهنگ غنی و منحصر به فرد ترکمن‌های جرگلان آشنا هستند، موانع و فرصت‌های موجود بر سر راه ادامه تحصیل دختران ترکمن را بررسی کرده و سعی بر آن داشتند که دانش آموزان با روحیه بهتری برای کنکور آماده شوند.

در ادامه آقای رحیم نوروزی (رتبه 16 کنکور سراسری) به حل چندین تست ریاضی پرداختند و نحوه صحیح مطالعه و تمرین درس ریاضی را به آن‌ها آموزش دادند.

علاوه بر این دو نخبه ترکمن صحرا آقای ناصر بهمن یکی دیگر از رتبه برترهای جرگلان نیز در این جلسه حضور داشتند تا به دانش آموزان روحیه و انرژی بیشتری داده شود.

ضمن تشکر از زحماتی که خانم دهش برای اطلاع رسانی و برگزاری این جلسه کشیدند تلنت سیتی امیدوار است که بیش از پیش از وجود استعدادهای برتر شهرستان راز و جرگلان برای آموزش و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان ترکمن صحرا بهره ببرد.