جرگلان


در این قسمت از وب‌سایت تلنت سیتی، مقالات زیبا و جذاب درباره فرهنگ و آداب و رسوم جرگلان دوست داشتنی منتشر می‌کنیم.


بخشی از زندگی نامه دکتر عبدالجلیل غیادی

بخشی از زندگی نامه دکتر عبدالجلیل غیادی

دکتر عبدالجلیل غیادی پزشک حاذق  اهل گمیشان استان گلستان در حدود 30 سال پیش به منطقه جرگلان خراسان شمالی به عنوان پزشک اعزام می‌گردد تا به اهالی آن دیار خدمات پزشکی ارائه نماید اما پس از پایان دوره خدمت به همراه همسرش در روستای یکه سعود ماندگار می‌شود و به دلیل علاقه و عرق خاص و حس وطن پرستی و نودوستی مثال زدنی عطای پیشرفت و تجملات و زندگی رفاهی در شهر‌های بزرگ را می‌بخشد و تا آخر عمر پر بهایش خود را وقف مردم محروم راز و جرگلان می‌کند.

زیورآلات سنتی ترکمن (بخش دوم)

زیورآلات سنتی ترکمن (بخش دوم)

ساخت زیورهای تركمن در كارگاه‌های استادكاران نقره‌كار با وسایل ابتدایی و روش‌های خاص صورت می‌گیرد. ساخت زیورآلات تركمن كه عمدتاً شامل زیورآلات زنان می‌باشد، به عنوان یكی از صنایع دستی هنری توسط تعداد معدودی از صنعتگران تركمن صورت می‌گیرد. این زیورها معمولاً از نقره ساخته می‌شود و از این رو صنعت زیورسازی تركمن را نقره‌ كاری نیز می‌گویند.

درباره‌ی تلنت سیتی
منطقه زیبا و البته محروم جرگلان پر است از استعدادهای نابی که پنهان مانده‌اند!
تلنت سیتی متشکل از متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور است که برای شناخته شدن منطقه جرگلان مقالات منظم و هدفمند منتشر می‌کند. همچنین تلنت سیتی بسیار مشتاق به همکاری با سرمایه گذاران بومی و غیربومی جهت اجرای طرح‌های فناورانه و اشتغال‌زایی در ترکمن صحرا و جرگلان می‌باشد.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...