بایگانی نوشته‌ها


تزئینات و زیورآلات سنتی ترکمنی (بخش اول)

تزئینات و زیورآلات سنتی ترکمنی (بخش اول)

زیورآلات ترکمن از جمله زیباترین و چشم‌گیرترین زیورآلات ایرانی است. همان‌طور که لباس ترکمن پر از جزئیات و آرایه‌های تزیینی است، زیورآلات هم در نهایت دقت و حوصله هنرمند خلق می‌شود؛ حوصله‌ای که مستلزم زمان و مهارت استادکار است. در این مقاله از تلنت سیتی معروف‌ترین زیورآلات ترکمنی را به شما معرفی می‌کنیم.

لباس‌های زیبا و سنتی ترکمنی | لباس زنان ترکمن

لباس‌های زیبا و سنتی ترکمنی | لباس زنان ترکمن

پوشاک سنتی امروزه بخشی از جاذبه‌های گردشگری به شمار می‌رود. استفاده هنرمندانه و ظریف از رنگ‌های مختلف و شاد جلوه و زیبایی خاصی را به لباس‌ها به‌ویژه لباس بانوان هر قوم هدیه داده است. همراه ما باشید تا با لباس‌های سنتی زنان ترکمن آشنا شویم.

لباس‌های زیبا و سنتی ترکمنی | لباس مردان ترکمن

لباس‌های زیبا و سنتی ترکمنی | لباس مردان ترکمن

پوشش سنتی و بومی اقوام مختلف کشور میراث معنوی ارزشمندی است که نشانگر فرهنگ و تمدن هر قوم به شمار می‌رود. لباس‌های سنتی به عنوان یک عنصر فرهنگی مورد توجه قرار می‌گیرد چرا که تنها یک پوشش و لباس نیست بلکه تجلی باورها، عقاید و ویژگی‌های مذهبی، اجتماعی و هنری یک قوم و ملت است که در لباس زنان و مردان و کودکان آن نشان داده می‌شود.

درباره‌ی تلنت سیتی
منطقه زیبا و البته محروم جرگلان پر است از استعدادهای نابی که پنهان مانده‌اند!
تلنت سیتی متشکل از متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور است که برای شناخته شدن منطقه جرگلان مقالات منظم و هدفمند منتشر می‌کند. همچنین تلنت سیتی بسیار مشتاق به همکاری با سرمایه گذاران بومی و غیربومی جهت اجرای طرح‌های فناورانه و اشتغال‌زایی در ترکمن صحرا و جرگلان می‌باشد.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...