بایگانی نوشته‌ها


آداب و رسوم ترکمن‌ها در ماه مبارک رمضان

آداب و رسوم ترکمن‌ها در ماه مبارک رمضان

 ترکمن‌ها به لحاظ کثرت آداب و رسوم در زندگی روزمره، دارای فرهنگی بسیار غنی هستند. این مردم، به خاطر داشتن پیشینه فرهنگی بسیار قدیمی، تقریباً برای هر مناسبتی مراسم خاصی دارند. یکی از این مناسبت‌ها، ماه مبارک رمضان است. فرا رسیدن این ماه باعث خوشحالی هر فرد ترکمن می‌شود و به خاطر همین سنت‌ها و مراسم ویژه‌ای نیز برای آن دارند که در این مقاله سعی شده است به ذکر هر کدام از آن‌ها پرداخته شود.

آداب و رسوم‌ ترکمن‌ها در عید قربان

آداب و رسوم‌ ترکمن‌ها در عید قربان

عید قربان برای ترکمن‌ها‌ی خراسان شمالی اهمیت ویژه‌ای دارد و در این روز اهالی منطقه ترکمن نشین این استان که بیشتر در شهرستان رازوجرگلان ساکن هستند، آیین ویژه‌ای را اجرا می‌کنند. آیین عید قربان، در میان ترکمن‌های راز و جرگلان سابقه‌ای دیرینه دارد، برگزاری آیین در عید قربان، سبب شده تا هرساله، خبرنگاران برای به تصویر کشیدن آن راهی راز و جرگلان شوند.

تنوع مزه‌ها در غذاهای ترکمنی

تنوع مزه‌ها در غذاهای ترکمنی

ترکمن‌ها نیز مانند هر اقلیم دیگری غذاهای انحصاری خود را دارد. «ثاچاق» سفره رنگین ترکمن‌ها است که غذاهای خوش عطر و بوی ترکمنی را در خود جای می‌دهد.ترکمن‌ها برای غذا خوردن اغلب بر روی زمین و بر دور سفره‌ای می‌نشینند، که ثاچاق نامیده می‌شود. سفره‌ای که غذاهای محلی و بی‌نظیر ترکمنی آن را رنگین می‌کند.

آداب و رسوم عروسی ترکمن ها

آداب و رسوم عروسی ترکمن ها

ترکمن‌ها در مراسم گوناگون، آیین‌های دینی و مذهبی، مراسم سوگواری و عزا و حتی نوع پوشش از دیگر اقوام این سرزمین متمایزند و سنت‌های‌شان رنگ و بوی گذشته‌ها را دارد. در این مطلب از تلنت سیتی می‌خواهیم درباره‌ی آداب و رسوم عروسی ترکمن‌ها صحبت کنیم.

بیزینس پلن (طرح کسب‌وکار) چیست؟

بیزینس پلن (طرح کسب‌وکار) چیست؟

برای مسافرت در منطقه ناشناخته معمولا از نقشه استفاده می‌کنیم تا مسیر را گم نکنیم. برای اینکه در مسیر استارتاپ و یا کسب و کار خودمان از مسیر خارج نشویم چه کار باید بکنیم؟ در این بخش به معرفی بیزینس پلن (برنامه تجاری) می‌پردازیم تا بتوانیم نقشه راه تجارت خود را داشته باشیم.

اسب های اصیل ترکمن را بیشتر بشناسیم

اسب های اصیل ترکمن را بیشتر بشناسیم

اسب ها نژادهای بسیار مختلفی دارند که یکی از نژادهای اصیل آن، اسب نژاد ترکمن است. امروزه خالص‌ترین اسب‌های ترکمن ایران را در منطقه راز و جرگلان از توابع استان خراسان شمالی می‌توان یافت که بیشترین جمعیت این اسب را دارا می‌باشد.

درباره‌ی تلنت سیتی
منطقه زیبا و البته محروم جرگلان پر است از استعدادهای نابی که پنهان مانده‌اند!
تلنت سیتی متشکل از متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور است که برای شناخته شدن منطقه جرگلان مقالات منظم و هدفمند منتشر می‌کند. همچنین تلنت سیتی بسیار مشتاق به همکاری با سرمایه گذاران بومی و غیربومی جهت اجرای طرح‌های فناورانه و اشتغال‌زایی در ترکمن صحرا و جرگلان می‌باشد.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...