بایگانی نوشته‌ها


آداب و رسوم ترکمن ها در مراسم آق آش، آق قوین و یا پیغمبر قوین

آداب و رسوم ترکمن ها در مراسم آق آش، آق قوین و یا پیغمبر قوین

​آق آش از آيين‌هاي مرسوم بين ترکمن‌هاست که پيشينه‌اي به قدمت اسلام داشته و در بسياري از مناطق ترکمن نشين رواج دارد. اين آيين نشانه عشق و ارادت قوم ترکمن به پيامبر اکرم (ص) است که در ايام ربيع الاول در مناطق ترکمن نشين اجرا مي‌شود.​

آشنایی با بازی های محلی ترکمنی (بخش دوم)

آشنایی با بازی های محلی ترکمنی (بخش دوم)

بازی‌های محلی ترکمن از میراث ارزشمند ترکمن‌هاست که حفظ آن چون حفظ زبان مادری مهم است چرا که در بسیاری از این بازی‌ها می‌توان سنت‌های گذشتگان ترکمن صحرا را مشاهده نمود، پیشنهاد صاحب قلم در این رابطه این نکته است که می‌توان با برگزاری یک دوره بازی‌های محلی ترکمن به صورت نمادین و تدوین کتاب بازی‌های محلی ترکمن با تصاویر آن‌ها این بازی‌های زیبا را که امانتی دست ماست به هم قومان خویش در آینده‌ برسانیم.

برخی از بازی های محلی ترکمنی (بخش اول)

برخی از بازی های محلی ترکمنی (بخش اول)

انسان‌ها با توجه به مقتضیات زمانی خود، نیاز به بازی و سرگرمی داشته‌اند و این نیازها در زمان‌های گذشته، که از تلویزیون و رادیو خبری نبود، شدید احساس می‌شد. زمانی که همه چیز طبیعی بود و انسان‌ها با خود وطبیعت زندگی می‌کردند و همیشه با طبیعت درجنگ و مبارزه بودند، به شدت احساس به سلامت جسمانی را در خود می‌دیدند، شروع به ابداع بازی‌های مختلف با توجه به محیط خود کرده‌اند.

درباره‌ی تلنت سیتی
منطقه زیبا و البته محروم جرگلان پر است از استعدادهای نابی که پنهان مانده‌اند!
تلنت سیتی متشکل از متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور است که برای شناخته شدن منطقه جرگلان مقالات منظم و هدفمند منتشر می‌کند. همچنین تلنت سیتی بسیار مشتاق به همکاری با سرمایه گذاران بومی و غیربومی جهت اجرای طرح‌های فناورانه و اشتغال‌زایی در ترکمن صحرا و جرگلان می‌باشد.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...