بایگانی نوشته‌ها


خلاصه ای از زندگی نامه استاد حاج مقصود آخوند یزدانی(رح)

خلاصه ای از زندگی نامه استاد حاج مقصود آخوند یزدانی(رح)

حاج مقصود آخوند یزدانی(رح)، فرزند آتا قاری آخوند (رح) در سال ۱۳۱۱ هـ . ش در روستای باغلِق در یک خانواده کاملاً مذهبی و عرفانی دیده به جهان گشود. این بزرگوار از همان آغاز کودکی، دارای هوش و ذکاوت و ادب خاصی بود. این امر و نیز خصلت و فطرت پاکش، باعث شد که در میان همسالان خود متمایز گردد. خانواده و بزرگان قوم نیز برای وی احترام ویژه‌ای قائل بودند.

گوشه‌ای از زندگینامه استاد مرحوم اوراز آخوند محمدی

گوشه‌ای از زندگینامه استاد مرحوم اوراز آخوند محمدی

اوراز آخوند عالم دینی جرگلان، نام پدر او آناگلدی صوفی ایشان در سال ۱۲۶۶ شمسی به دنیا آمد و از همان کودکی شروع به تحصیل در علوم دینی نمودند و مدتی در بخارای شریف و در ترکمنستان و... از آموزش‌های استادان آن‌جا بهره‌مند شدند

آداب و رسوم ترکمن ها در مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری

آداب و رسوم ترکمن ها در مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری

وقتی فردی می‌میرد صاحبان عزا با شیون‌های خود همسایگان را خبر می‌كنند، سپس همگی جمع شده با صدای بلند برای خوبی‌های وی و نیز در جدایی او گریه می‌کنند. اگر مرده زن باشد، از پدر یا برادر وی اجازه می‌گیرند كه آیا در طایفه شوهر دفن گردد یا می‌خواهند او را به میان طایفه خودشان ببرند اگر زن جوان باشد و بچه به دنیا نیاورده باشد معمولاً برای دفن به طایفه خودشان می‌برند.

درباره‌ی تلنت سیتی
منطقه زیبا و البته محروم جرگلان پر است از استعدادهای نابی که پنهان مانده‌اند!
تلنت سیتی متشکل از متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور است که برای شناخته شدن منطقه جرگلان مقالات منظم و هدفمند منتشر می‌کند. همچنین تلنت سیتی بسیار مشتاق به همکاری با سرمایه گذاران بومی و غیربومی جهت اجرای طرح‌های فناورانه و اشتغال‌زایی در ترکمن صحرا و جرگلان می‌باشد.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...